alt

 

Již tuto neděli startuje rally France - Alsace v meziligovém klání MPL vs. EXE. Na jezdce čeká 75 ostrých měřených kilometrů na asfaltových rychlostních zkouškách. Podle vzdálenosti nepatří tato rally mezi nejtěžší, ale předpověď počasí nezní zrovna optimisticky, předpokládájí se občasné přeháňky. To bude mít vliv na strategii jezdců a hlavně na výběr druhu pneumatik. Soutěž odstartuje netradičně Power stage na RZ Daniel Bonara, která bude imitovat RZ Strasbourg, takže bonusové body se budou rozdávat už na 1. rychlostní zkoušce. Na jezdce čeká ještě druhá divácká speciálka RZ Karowa, která bude představovat divácky oblíbenou RZ Haguenau. Zkrácená sezona se nám přehoupla za polovinu a po třech soutěžích má k vítěství zatím blíže EXE tým, ale ještě není dobojováno.

 

Klasifikace týmů:

 

alt

 Klasifikace jezdců:

 
 alt

 

Harmonogram rally France - Alsace:

alt

 

V servisní zoně jsme zastihli největší rivaly soutěže a položili jsme jim pár otázek:

Vojta Polesný:

 

alt

Ahoj, francouzská rally se nám blíží, jaké jsou tvé pocity před startem?

Je to zřejmě nejnáročnější rally, která se letos pojede, a já mám z ní samozřejmě velký respekt. To ovšem neznamená, že se bojím, protože „kdo se bojí, nesmí do lesa! :)
 

Předpověď počasí nevypadá moc dobře, bude to asi velká loterie s pneumatikami, myslíš , že zvládneš tuto zkoušku?

S jízdou na prosáklém asfaltu už nějakou tu zkušenost mám, ale i přesto to bude extrémně náročné a já nesmím podcenit přípravu a výběr správného obutí, který bude klíčový pro průběh rally.
 

Jaké ambice si dáváš?

Chtěl bych hlavně dokončit, to ale neznamená, že pojedeme na jistotu. Pojedeme hranu jako vždy a budeme postupně zrychlovat.
 

Co si myslíš o druhém týmu?

EXE je nesmírně zkušený tým, a právě tyto nabyté zkušenosti se jim budou opravdu hodit při vyhodnocení podmínek na trati a upravení rychlosti těmto podmínkám. Jejich jezdci rozhodně jsou ve Francii horkými favority na pódium.
 

Díky a hodně štěstí

 
 

Jiří Kubíček:

 

 alt

Ahoj, francouzská rally se nám blíží, jaké jsou tvé pocity před startem?

Ahoj. Těším se. Škoda jen,že to nevypadá na suchý asfalt. Takhle to bude o hodně složitější. Pořád nevíme, zda pojedeme pronajatou Fabií, nebo budeme muset vzít za vděk našemu pelotu. Z tohoto důvodu nemáme ještě vůbec natrénováno. Nějaký test ale každopádně proběhne.

 

Předpověď počasí nevypadá moc dobře, bude to asi velká loterie s pneumatikami, myslíš, že zvládneš tuto zkoušku?

Nerad bych předvídal. V Německu jsme měli soutěž rozjetou dobře a v poslední  RZ Semetín  jsme si to hodně zkomplikovali. Po zbytečné chybě  jsme se museli točit na úzké cestě a úplně zbytečně převrátili auto na bok. Pak ještě jedna zbytečná rána na RZ Sosnová. Takže nechme to osudu…smích.
na suchém asfaltu bychom se cítili určitě líp.

 

Jaké ambice si dáváš?

Po minulých zkušenostech raději žádné. Každopádně udělat co nejméně jezdeckých chyb. Nebudu ale tvrdit, že bychom nestáli o plný počet bodů…smích

 

Co si myslíš o druhém týmu?

Vzhledem k tomu, že většina borců z MPL jsou spíše okruháři, musím dát palec nahoru. V Německu to byl moc pěkný a vyrovnaný souboj s Vojtou Polesným. Možná bych ještě zmínil výkony Vládi Zubaje.

 

Díky a hodně štěstí

Taky děkuji. Hodně štěstí všem.

 

 

Tento turnaj je bohužel rozjetý, takže další členové MPL nemohou vstoupit, ale nezoufejte, již od ledna příštího roku pojedeme druhý ročník tohoto klání a sezona bude roztažena do celého roku, navíc budou přidány nové soutěže! Případní zájemci na příští sezonu kontaktujte Tomáše Labáka.

 

Tomáš Labák

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Forum Free Race


  • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.

Paddock Teamspeak

 

185.32.183.131:9987

In the Stands Na tribunách

  • 123 guests
MPL Registrace: 477
TOPlist