alt

 

Jak už jsme avizovali na srazu, jeli jsme zkrácenou sezonu našeho klání MPL vs. EXE. Další ročník bychom chtěli pokračovat trošku ve větším, proto jsme zvolili reálný kalendář, to znamená 13 podniků, které budou mít cca 26 rychlostních zkoušek rozdělení do dvou etap. Pojedou se dvě třídy, a to královská WRC a Super 2000. Potřebovali bychom tak minimálně 6 jezdců do každé třídy. Jedná se o zatím nejreálnější simulátor všech dob Richard Burns rally a s pomocí českého pluginu, na kterém můžeme zakládat turnaje. Potřebujeme nové jezdce, kteří budou reprezentovat Maxpowerleague, kteří zde jezdí nebo jezdili nějakou serii v rFactoru, proto vám přináším tento návod jak začít, abyste si vyzkoušeli, co je to rally! Rally vám nabídne jízdu ve vysokých rychlostech mezi stromy a svodidly po cestách asfaltových, šotolinových nebo sněhových. Ne nadarmo se říká, že rally je "královna motorsportu" kvůli své obtížnosti. Na trati je pouze jezdec, vůz, navigátor a jeho schopnosti. Není to tolik časově náročné jako rFactor, protože se nejezdí v reálnem čase! První etapa startuje v neděli ráno a ve středu večer končí, druhá etapa se startuje ve čtvrtek ráno a v sobotu večer končí, takže jezdec má 3-4 dny na to, aby si našel přibližně hodinku a v kuse odjel cca 13 měřených úseků jedné etapy.  

Návod jak hrát Richard Burns Rally (RBR) přes plugin

 
Nutno vlastnit originální hru Richard Burns rally, MaxPowerLeague neručí v žádném případě za jakékoliv škody a postihy použitím jakékoliv nelegální verze.
 
1. Stáhni si RBR_v102.zip , RBRTM088Inst.exe , ZFix.zip z našeho  eftépé://149.62.148.198 name: MPLRBR pass: mplrbr (celé zadejte do vašeho prohlížeče ale místo eftépé napište  ftp)

2. Nainstaluj si patch RBR_v102.

3. Nainstaluj si RBRTM088Inst.exe (Instalace pluginu do RBR.)

4. Nainstaluj si  tratě do RBR návod zde.

5. Do adresáře \RBR\Plugins\ nahrej Z.dll  ze ZFix.zip
 

6.  Na rbr.onlineracing.cz si vytvoř profil, přes který budeš jezdit RBR. POZOR! Musí být bez háčků a čárek!!! vzor. PRIMENI Jmeno

7.  Spusť RBR, najeď do Nastavení -->Plugins -- > RBR Turnaj --> Nastaveni a nastav si možnosti pluginu podle sebe a ulož.

8.   V Nastavení -->Plugins -- > RBR Turnaj --> Online turnaje se dostaneš do seznamu vytvořených turnajů, vybereš si turnaj, vstoupíš do něj, navolíš si vše             potřebné, aby jsi mohl odstartovat a pak můžeš začít závodit.

9.  Všechny své výsledky v rally najdeš na stránkách pluginu, replay z jízdy tam může být taky, ale musí ho tam nějaký jezdec uložit.

10.   Pokud něco nevíš tak se podívej na fórum tam se řeší vše nové v RBR a další spusta věcí.
 
 

Nové auto do RBR

1.       Nová auta do RBR, které jsou povolené v pluginu stáhneš zde
2.      V tomhle příkladě nainstalujeme Subaru Impreza WRC 2002
3.      Doporučuji si spustit Total Commander, práce v něm je jednoduchá a dokáže otevírat *.rar soubory a hlavně physics.rbz!
4.      V levém okně mám soubor SUBARU_IMPREZA_WRC_2002.rar a v pravém okně adresář Richard Burns Rally
5.      Dvojklikem otevřu soubor IMPREZA_WRC_2002.rar --> SUBARU IMPREZA WRC 2002 --> pak vidím adresáře s modelem a fyzikou
6.      Adresář s modelem obsahuje další adresář Cars plus soubor "pro cars ini.txt". Vlezte do podadresáře Cars a překopírujte všechno co tam najdete do                    adresáře RBR\Cars
7.      Otevřu si soubor pro cars.ini.txt a zkopíruji si v něm tyhle data
 
FileName = "Cars\impreza02\impreza02.sgc"
IniFile = "Cars\impreza02\impreza02.ini"
ShaderFile = "Cars\impreza02\impreza02_shaders.ini"
ShaderSettings = "Cars\impreza02\impreza02_shader_settings"
TexturePath = "Cars\impreza02\Textures\"
 
8.      V pravém okně jsem v adresáři RBR\Cars a otevřu si soubor Cars.ini a na pozici [Car05] vložím zkopírované data z pro cars.ini.txt (obr.1 náhled)
9.      Poslední, co zbývá, je změnit fyziku auta! V levém okně mám otevřený soubor IMPREZA_WRC_2002.rar --> SUBARU IMPREZA WRC 2002 --> otevřu adresář physics, v pravém okně se dostanu do adresáře RBR\ a najdu soubor physics.rbz, dvojklikem ho otevřu, dál mám adresář Physics a v něm všechny fyziky aut a pneumatik v RBR. (obr.2 náhled)
 
Asociace cars.ini k physics.rbz:
·         pozice v cars.ini [Car00] = složka C_XSARA
·         pozice v cars.ini [Car01] = složka H_ACCENT
·         pozice v cars.ini [Car02] = složka MG_ZR
·         pozice v cars.ini [Car03] = složka M_LANCER
·         pozice v cars.ini [Car04] = složka P_206
·         pozice v cars.ini [Car05] = složka S_I2003
·         pozice v cars.ini [Car06] = složka T_COROLL
·         pozice v cars.ini [Car07] = složka S_I2000
 
1.       V cars.ini jsme si zvolili [Car05], a proto musíme nahrát new fyziku Imprezy 02 do adresáře s_i2003 , je možnost si auto a fyziku nahrát na jakoukoliv                     pozici, jediny, co pro 4WD nesedí, je pozice MG_ZR, protože pak v RBR se nedá nastavovat střední a zadní diferencial, jinak je jedno, kam si auto                       navolíš.
2.      Všechny soubory z adresáře Physics nahrajeme do adresáře Physics --> s_i2003 a bude to pak vypadat takto (obr3. náhled)
3.      To je všechno, teď mám ve hře new Imprezu 02 a i její new fyziku a můžů začít jezdit.

 

P.S. V menu hry a ani v obr. se auto neobjeví, nové auto uvidíš až na startu RZ! Úprava menu se dělá úplně jinak, změnou *.exe souboru a splash.dat

 

 

Na vaše dotazy vám rád odpovím já, Tomáš Labák, k zastižení jsem na emailu labakt(zavináč)seznam.cz nebo zde na Team speaku, a také na Facebooku.

S vašemi problémy přijďte nejlépe na Team speak klidně i bez mikrofonu, je zde mnoho jezdců, co nějaké problémy s Richard Burns rally řešili, a rádi vám pomůžeme či poradíme.

 

 

Malá ochutnávka co je RBR

;

 

 

A co je rally?

;

 

Komentáře   

 
0 #6 Tomáš Labák 2013-12-31 22:24
V první řadě by se chtělo představit pak zda u nás jezdíš nebo jsi jezdil. Pak uděláme nějaké testování a uvidíme co v tobě je.
Citovat
 
 
0 #5 Michal Kadlčík 2013-12-30 19:57
Mohl bych to zkusit ,ale za 1. asi bych to nestihl a za 2.co s vozy S2000
A hlavně bych potřeboval přesné vozy, s kterýma se pojede.
Citovat
 
 
0 #4 Tomáš Labák 2013-12-30 19:53
Skinům se nebráním ale aby vypadali že jedeme za MPL klidně můžeš udělat skiny pro rok 2014.
Citovat
 
 
0 #3 Michal Kadlčík 2013-12-30 19:42
A mohly bychom si udělat skiny?
Citovat
 
 
0 #2 Tomáš Labák 2013-12-30 14:00
Oldo děkuji za iniciativu ale turnaj jako takový jde založit pouze na sedum dní to je jeden týden jinak to udělat nejde. Jde ale museli bychom sčítat časy ze dvou turnajů. Pokud chceš můžeš se do toho dát :)
Citovat
 
 
0 #1 Oldřich Gajdoš 2013-12-30 11:16
Ty etapy bych rozdělil trochu jinak:
1. etapu - od neděle ráno do soboty večer (1. týden).
2. etapu - od neděle ráno do soboty večer (2. týden).
Jestli to teda jde, jestli ne mám já osobně problém.
Citovat
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Forum Free Race


  • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.

Paddock Teamspeak

 

185.32.183.131:9987

In the Stands Na tribunách

  • 76 guests
MPL Registrace: 477
TOPlist