Zdravím všechny příznivce MaxPowerLeague a motoristického sportu jménem Rally u reportu ze čtvrtého podniku MPL-Rally Cupu. Jednalo se o slavnou Rally tisíce jezer neboli Finskou rally. Tato rally skýtala mnohá nebezpečí. Rychlé RZty mezi stromy chystaly na jezdce množství skoků a záludných překvapení. Pojďme se nyní podívat, jak se s těmito podmínkami jezdci poprali.

V kategorii RC1 se nejlépe dařilo Lukáši Večeřovi z IF Motorsport, který svým dvouminutovým náskokem doslova smázl veškerou konkurenci. Druhý dokončil  polský borec Michal Walkowski a další minutu ztratil Yu Tan jedoucí za EXE-JRT. Další pořadí bylo následující: 4. Libor Tomeček, 5. Milan Kuča, 6. Karel Schamberger, 7. Jan Mazanec, 8. Pavel Králíček, 9. Luboš Lahola, 10. Dennis Zeťák, 11. Patrik Horkel, 12. Pavel Daňek a poslední 13. Karel Schamberger starší..

Kategorii RC2 ovládl Tomáš Lessus s téměř tří minutovým náskokem na Karla Dvořáka jedoucího ze Subaru Impreza N15 R4. Třetí dokončil Pavel Polák, který nabral již sedmiminutovou ztrátu na čelo. Další pořadí vypadalo následovně: 4. Remus Diaconescu, 5. Mateusz Wowry, 6. Rostislav Novosad, 7. Lukáš Šerbaum, 8. Ondřej Šerbaum a jako poslední se umístil Zdeněk Bída.

Finskou Rally nedokončil Otas Plojhar, který havaroval na RZ2, stejně jako Marek Oliverius, Vojtu Polesného zradil na RZ5 jeho Citroen DS3 R5 a Vojta musel předčasně odstoupit. Španělský pilot Rafa Iglesias svého Citroena DS3 WRC zapíchnul do stromu na 9. rychlostce. Na startu se vůbec neukázal Jan Veselý, na jehož Fordu Fiesta RS WRC se nepovedlo odstranit závadu na motoru.

Taková tedy byla letošní Finska Rally.

Příštím podnikem šampionátu MPL - RC je ADAC Rallye Deutschland, která startuje 12. 7. 2015. Neviděnou v červenci.

 

 

 

Průběžné pořadí

Výsledky Finsko

 

 

Forum RBR


  • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.