MPLRC – ADAC Rallye Deutschland 2015

Zdravím všechny příznivce MaxPowerLeague a hlavně rallyového sportu. Minulý týden pokračoval šampionát MPL Rally Cup první čistě asfaltovou soutěží, jíž byla Německá Rally. Počasí ovšem pořadatelům moc nepřálo. Bouřkové počasí se silně podepsalo na průběhu soutěže. Do proměnlivých podmínek bylo složité zvolit správné obutí a tato volba rozhodla o úspěchu či neúspěchu dané posádky.

V kategorii RC1 v níž závodí auta specifikace WRC odstartovalo patnáct posádek. Už od začátku se bylo na co dívat. První dvě rychlostní zkoušky ovládl Dennis Zeťák a druhý Lukáš Večeřa. Dennis tentokrát nebyl ve formě což bylo vidět na první pohled. Na třetí RZ ulil start a následně nedobrzdil do retardéru, o který si poškodil svůj vůz. Třetí a čtvrtou rychlostní zkoušku vyhrál Lukáš Večeřa. Dennis i Lukáš rozbili svoje auta na RZ 6. Do čela se dostal Ota Plojhar a Milan Kuča.  Na prvních dvou pozicích velice těsno. Milan Kuča se dostal před Oťase Plojhara až v závěrečné PowerStage a to o pouhou sekundu a 86 setin. Třetí skončil Jan Veselý se ztrátou dvou minut a 23 vteřin na čelo. Dále vypadalo pořadí následovně: 4. Karel Schamberger starší, 5. Vladimír Kubini, 6. Jan Mazanec, 7. Luboš Lahoda, 8. Pavel Králíček, 9. Tan Yu, 10. Libor Tomeček, 11. Lukáš Večeřa, 12. Jaroslav Bencek a 13. Maciej Zawisza. Rally nedokončil Dennis Zeťák.

Ota Plojhar

Jan Veselý PowerStage

Ve slabší kategorii RC2 to již tak těsné nebylo. Závod v podstatě ovládli bratři Kubíčkové, ale bohužel ani jeden nedokázal prvenství udržet. Tři rychlostky vyhrál Lukáš Kubíček, který bohužel na páté rychlostní zkoušce havaroval a soutěž pro něj skončila. Další čtyři RZ vyhrál Jiří Kubíček. Jirka musel vinou techniky odstoupit na osmé rz, jeho DS3 R5 se už nerozjela ani na PowerStage. Na první pomyslnou pozici se dostal Vojta Polesný, který do té doby jel bezchybně a velmi rychle. Vojta neudržel nervy na uzdě a po výletu Rz 10 také odstoupil. Do čela se dostal Remus Diaconescu který vyhrál o necelé tři a půl minuty před Pavlem Polákem. O další tři a půl minuty pozadu byl na třetím místě klasifikován Lukáš Šerbaum. Dále byl 4. Vojta Polesný, 5. Lukyn Kubíček, 6. Ondřej Šerbaum, 7. Tomáš Kutka a 8. Lassi Linna. V této kategorii cíl neviděli Jiří kubíček a Karel Schamberger.