Na polské rally panovalo slunné počasí i přes nepříznivou předpověď a prudké deště při seznamovacích jízdách. Trať byla po těchto deštích velmi rozbitá a některé posádky se nedostavily vůbec na trať. Přes malou účast nebyla nouze o souboje a dramata. Pojďme si shrnout, co se událo na polské rally!

WRC

Do závodu odstartovalo jedenáct posádek, ale cíl spatřilo jen sedm. Pro nejvíce bodů si dojel Karlos Team. Karel Schamberger dojel na prvním místě a druhý jezdec týmu Karel Schamberger starší soutěž dokončil na třetím místě. Body za druhé místo získal Libor Tomeček z týmu IF Veterans. Čtvrtý dojel Pavel Králíček a jako pátý Tomáš Labák, který dokončil PowerStage na druhém místě. Jako šestá dokončila soutěž druhá posádka IF Veterans, a to Vladimír Kubini. Poslední dojel Marek Oliverius, který havaroval hned na začátku druhé etapy.

 

WRC2

V této kategorii odstartovalo pouze šest posádek. Nejlépe na Polské rally dojela dvojice z  Girls rally teamu. Na prvním místě dojela Nina Vojtíková, která si ještě připsala dva body za druhé místo z PowerStage. Na druhém místě dojela Laura Cesarini. Třetí dojel vítěz PowerStage Jan Veselý, který si tuto rally pochvaloval. Čtvrtý pak do cíle dojel Ondřej Šerbaum , který havaroval na Rz 12. Do druhé etapy nenastoupil jezdec týmu Škoda Motorsport Dennis Zeťák a Martin Rotta.

 

WRC3

V kategorii aut s jednou poháněnou nápravou odstartovalo sedm posádek. Do druhé etapy nenastoupily dvě posádky. První do cíle dojel Milan Kůča, který si rychle zvykl na vůz sk. S1600. Již podruhé dojel druhý Luboš Lahola. Luboš sice vyhrál PowerStage, ale bohužel ani na podruhé na první místo nestačil. Třetí místo z Polska si odváží vítěz prvního závodu Pavel Polák, který havaroval na Rz 14. Na čtvrtém místě dojel druhý vůz EXE Rally teamu Lukáš Šerbaum , který se velice trápil. Na páté pozici dojel Michla Hájek, kterému tato rally opravdu nevyšla.

 

https://www.youtube.com/watch?v=pz77b22oO0U