Standova pozvánka

Zdravím všechny příznivce naší oblíbené závodní serie V8 Supercars. Po čtrnácti dnech se opět setkáváme a to na trati Eastern Creek Internacional Receway. Tentokrát nás závod zavede na okruh ležící asi 35 km od Sydney. Trat měří 3930 metru, má 12 zatáček rychlé i pomalé kde si budou jezdci muset dávat pozor na limity tratě. V závodě čeká na piloty 56 kol které opět nabídnou pěknou podívanou a pěkné závody. Přijdte se svést a užít si to pravé závodění. Těšíme se na vás jako obvykle v neděli. V 17 hodin začíná kvalifikace v 17.15 Top Ten Shootout a od 18 hodin je naplánován start závodu.

Vyjádření k závodu

Stanislav Vlnas (5. místo)

Tak tenhle závod na Eastern Creeku fakt paráda, chci všem co jeli poděkovat. Hlavně Petrovi S a Tomovi R. takhle sem si zavod dlouho neuzil. Do prvních boxu jsem se drzel za Petrem nedal mi moc šancí na předjetí, mel jsem asi lepší rychlost ale přes Petra jsem se nedostal. Nakonec se na nas dotahl Petrovo kolega nevim jestli to bylo schvalne, nakonec po malé chybyčce sem místo neuhajil a když jsem přijel do boxu nevšiml jsem si opravy auta a musel jsem byt v boxech 35 vterin, po vyjetí z boxu jsem byl na 9tém místě a šlapal to co to šlo. pomalu jsem se prodíral polem až sem dojel Toma. Na Tomovi jsem vysel nejakych 15 kol mozná vic snažil jsem se ho tlačit aby udělal chybu až na výjezdu na cílovou rovinku jsem měl lepší víjezd schoval se do pytle a do T2 jsem se pustil pod něj, drobet plechy na sebe ale já neměl jinou šanci, moc jsem Chtěl před Toma. Tak snad to nebilo moc tvrdé. Ještě jednou všem Díky za Závod jeli jste parádně. Dennisi tobě dík za set, neskutečný jak umíš auto naladit  :) Tak čiaooo příště piloti.

Petr Skopový (3. místo)

...schválně to nebylo, já jsem si dost brzo odpáral gumy, takže jsem jen zuby nehty držel pozici, každopádně pěknej tlak, taky jsem si to užil.

Tomáš Repík (6. místo)

Hej taky jsem si neskutecne uzil zavod od startu az do druhe zatacky posledniho kola ... ale pekne poporadku.

Start mi opet vysel a uz jsem opet byl celkem pohodlne na 3. místě, jenže "trošku" spožděné brzdy a tak tak jsem se udržel před Davidem S. momentálne asi hlavním soupeřem v boji o top 5. Zůstal jsem ale viset za Jakubem V. kterého jsem na téhle velice plynulé trati proste nedokázal celých 7 kol zdolat. Jel opravdu pekne, nekdy sice zaviral "jako prase", ale na to, že je to první sezona fajn, nemam vyhrady. Pak přišlo jemné ťuknutí do Jakubovo zádi bohužel to neustál a s Davidem sme šli přez něj. To už ale byli všichni docela daleko. Do prvních boxů jsem eště stáhl Mirka S. a díky dobré strategii byl po zastávce před ním. Druhý stint byl udržovací jelikož 4. Petr S. byl už daleko. Vloudila se i chybicka, která mně poslala tesně za Standu V. Po zastávce jsem byl už ale před ním a řekl jsem si, že ho nepustím. Jeli sme celý stint v rozmezí jedné vteřiny ale k ničemu vážnému jsem ho opravdu nepustil. Velice těžce se zde předjíždí no Standa si útok připravil bravurne. V posledním sektoru si mně nachystal aby do T2 zaútočil na vnitřek. Jen moje hloupost, že jsem ho nebránil. Manévr byl sice tvrdý ale bravurně provedený, vše vrámci fair play, a já byl tak zaskočen jeho rychlostí, že jsem se už k odpovědi nedostal. Začínám si pomalu zvykat na těsné dojezdy do cíle, vlastně kromě Adelaide a Barbagalla(kde jsem nedojel) byl vždy rozestup od nejbližšího soupeře do jedné vteřiny. Pouze v minulém závodě to ale bylo v můj prospěch. Zpětně bych poděkoval Lukášovi Ch. za pěkný souboj o desetinky a teď rozhodne dekuji Standovi, paráda jen tak dál.

Jakub Valášek (nedokončil)

Ano,opravdu jsem si závod užil.

Za zavírání,komu jsem to zavřel v souboji až přiliš moc,tak se omlouvám,budu se snažit to dopilovat.

Bohužel,pak Tomáš mě ťukl,ale stejně bych ho asi jenom brzdil a možná to byla trošku i moje chyba i ta moje kolize po ťuknutí :) Ale 5.místo jsem si udržel 7kol co je pro mě úspěch,pak přišla kolize zhruba 6kol před koncem,do bariéry při vystupu ze zatačky.

Díky všem za moc fajn závod,asi můj první závod ve V8 supercars,který jsem si užil !!

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Forum V8 Supercars


  • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.

In the Stands Na tribunách

  • 98 guests
MPL Registrace: 478