Perth Round 3
 
Za tým Jeld Wen (Petr Skopový, Lukáš Chocholouš) bychom chtěli poděkovat za skvělý závod se vším všudy.
 
Live přenos,
 
kterého se ujal Olda Gajdoš s Patrikem Novotným a zvládli to kuci parádně. Klobouk dolu, protože je to nová sezona, plno lidí změnila skiny aut a přibyli i nový jezdci. Supr přehled o dění na trati, takže divák nebyl ochuzen snad o nic. Chtělo by to vždy pomocnou ruku k Oldovi na přenos, protože pak to nemá chybu.
 
Live komisař:
 
Martin Zeman a Petr Kulhan (snad se nemýlím, ale nerad bych někoho opoměl) předvedli parádní přehled a odhalil i například předjíždění pod žlutou vlajkou, to jsem čuměl, wau.
 
Safety Car:
 
Petr Kulhan, konečně jsme viděli safety car na trati, zkrátka závod se vším všudy.

Teď pár slov k závodu,
Naše Fordy jsem tentokrát nastavil já, protože Lukáš se k testování dostal pozdě. Lukáš si set pochvaloval, rychlostně jsme na tom byli stejně, takže se dal očekávat pěkný závod pokud se něco nemilého nestane.
Kvalifikace: Z mého pohledu jsem takto hladkou kvaldu už dlouho nezažil, už první zajeté kolo 55.1 by na topten stačilo, ale chtělo to pojistku, tak jsem si udělal místo na trati a hned tam padlo 54,7 takže pro mě kvalda skončila brzy a mohl jsem do boxů.
Lukáš Chocholouš jezdil a jezdil a pořád neměl jistotu postupu do Topten, ale nakonec to klaplo.
David Vysloužil se na zlepšení v kvaldě vyprdl, což mě se...e, protože mu to jelo pěkně.
David Stejskal byl u nás na TS a i on postoupil do top ten a tak jsme se těšili na zajímavou kvaldu.

Top Ten Shootout:
David Stejskal zajel pěkně a čas 55.703 mu postačil na 7.místo na roštu.
Lukáš Chocholouš zajel pro mě trochu slabší kolo, než co bych čekal, ale časem 55.394 se postavil na rošt na 5.místě, nutno dodat i díky chybám soupeřů.
Já věděl, že to auto na to má, takže jediný problém, který může nastat bude mezi židlí a volantem. Jenže kvalda mi klapla nad očekávání a časem 54.779 se řadím jen těsně (0:00:017s) za Marka Studničku na 4.místo na roštu. Nutnu dodat, že Marek jel s pochroumanou nohou, tím spíš klobouk dolu.

Závod:
Vazmu to trochu zkratkou, start v pořádku, pozici jsem nezískal ani neztratil. Přes L. Chocholouše se dostal rychlý, ale chybující v kvalifikaci Denis Urban, který zanedlouho zdolal i mě (pod žlutými vlajkami) ale za to byl i penalizován v závodě.
Závod pokračoval, Lukáš stále těsně za mnou, boxy u mě proběhly podle plánu, Lukáš si natáhl stint a tím ztratil kontakt. Denis Urban po penalizaci a boxech mě znovu dojel a znovu předjel. Nekladl jsem moc odpor, protože u Denise nikdy nevíte, jeztli je to řízená, nebo neřízená střela. Tentokrát ten první případ, takže i odemě gratulace.
Ke konci závodu přišel ke slovu i Safetycar, bylo to ale až po mých boxech, takže se mi to moc nehodilo, ale aspoň drama až do konce.

Náš tým Jeld Wen je tedy spokojen se 4. a 5. místem v cíli, gratulujeme vítězům i poraženým za absolvování náročného závodu, se strašákem nekonečných písků, ze kterých se letos dá vyhrabat jen těžko (motory po změně chlazení tolik nevydrží), ale aspoň je to zajímavější.
 
Děkujeme za skvělou organizaci, pěknou účast, snad ještě poroste a lidi tento závod nakopne k ještě lepším výkonům a závodům 
 
Petr Skopový

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Forum V8 Supercars


  • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.

In the Stands Na tribunách

  • 136 guests
MPL Registrace: 477