Na trati Winton motor raceway se jel čtvrtý závod V8 Supercars, který přinesl relativně hodně soubojů ve středu pole, ale také menší účast startujících pilotů.


Kvalifikaci, jak jsme si již už letos zvykli vyhrál Dennis Zeťák, který nadělil druhému Pavlu Jankovičovi více, jak 1s a časem 1:18:003 jako jediný pokořil hranici 1:19:xxx. Davidovi Vysloužilovi se kvalifikace nepovedla a po chybě skončil desátý. Celkové pořadí kvalifikace po Top ten shootoutu :


  1. Dennis Zeťák, 2. Pavel Jankovič, 3. Denis Urban, 4. Petr Skopový, 5. Adrian Vajner, 6. Lukáš Chocholouš, 7. Michal Kadlčík, 8. Tomáš Repík, 9. David Stejskal a 10. David Vysloužil.

Dále se do závodu kvalifikoval Roman Hladík a Lukáš Šerbaum.

RACE

Stejně, jak je zvykem, že D. Zeťák vyhrává kvalifikaci, pomalu stejně D. Stejskal zaspává na startu a stejně i ve Wintonu po špatně připraveném startovacím procesu se to neobešlo bez menšího popostrčení od L. Šerbauma, ale nic vážného a všichni vyrazili kupředu. Naopak skvěle zvládnutý start předvedl T. Repík, který z osmé pozice byl v nájezdu do T1 čtvrtý a něco podobného ikdyž v menším měřítku ukázal P. Skopový, který zdolal D. Urbana a dostal se na třetí místo. Už né tak bez následků byl průjezd první zatáčkou, kde J. Valášek lehce pootočil M. Kadlčíka a jen tak tak se jim vyhnul D. Vysloužil, který to ale musel vzít přes trávu a ztratil rychlost. D. Urban si vzal zpět hned v další zatáčce jednu pozici a začal stíhat P. Skopového. Po prvním kole tedy byla skupinka D. Zeťák, P. Jankovič, P. Skopový a D. Urban, za nimi T. Repík a L. Chcholouš dále D. Stejskal, A. Vajner, J. Valášek, R. Hladík, D. Vysloužil, M. Kadlčík a L. Šerbaum.

Už ve třetím kole se ale D. Urban dostal před P. Skopového, o kolo dřív zdolal A. Vajner D. Stejskala a M. Kadlčík se postupně posouval v pořadí výš a výš.

V pátém kole po pěkném souboji předjel L. Chocholouš jezdce T. Repíka, po tomto manévru se tam chtěl protáhnout i A. Vajner, tomu se to ale povedlo, až o dvě kola později. T. Repík předjetí chtěl hned vrátit a v T10 to i zkusil, ale bohužel byl dlouhý na brzdy a sebou na trávu vyvezl i A. Vajnera a toho všeho využil D. Stejskal a oba předjel, nicméně A. Vajner si ztracenou pozici vzal zpět hned v následujícím kole. Na chvostu startovního pole si pěkně zazávodili J. Valášek a L. Šerbaum.

Po deseti kolech bylo pořadí následující: D. Zeťák, P. Jankovič, D. Urban, P. Skopový, L. Chcholouš, A. Vajner, D. Stejskal, T. Repík, M. Kadlčík, R. Hladík, D. Vysloužil, J. Valášek, L. Šerbaum.

Ve dvanáctém kole po výpadku hry málem skončil D. Stejskal a štěstí, že nevzal někoho sebou a dopadlo to „pouhým“ propadnutím, až za D. Vysloužila na jedenáctou pozici. V tom samém kole kolidoval na cílové rovince L. Šerbaum a přišel tím o přední křídlo, samozřejmě musel do boxů pro nové.

Čtrnácté kolo bylo tím ve kterém zajel mnohem dřív než ostatní do boxů jezdec T. Repík a bylo jasné, že zkusí strategii na tři zástávky.

Až ve dvacátémprvním kole zajeli do boxů jezdci M. Kadlčík, R. Hladík, D. Stejskal a pak v rozestupech několika málo kol ostatní. D. Zeťák z prvního místa zajížděl ve dvacátémčtvrtém a o své vedení nepřišel, stejně tak druhý P. Jankovič i třetí D. Urban a až do šestého místa zůstalo pořadí stejné.

Po prvních zastávkách v boxech bylo pořadí : D. Zeťák, P. Jankovič, D. Urban, P. Skopový, L. Chocholouš, A. Vajner, T. Repík, M. Kadlčík, D. Stejskal, D. Vysloužil, L. Šerbaum, J. Valášek. a R. Hladík v závodě z technických duvodů po zastávce v boxech již nepokračoval.

Ve třicátémčtvrtém kole jel T. Repík podruhé do boxů a propadl se na desátou pozici.

Ve čtyřicátémtřetím kole začal druhé zastávky v boxech D. Urban do té doby se na trati nic zvláštního nedělo, byl to spíš souboj taktik, nervů a stabilní jízdy jezdců. V tuto chvíli k sobě měli nejblíže a připravoval se souboj mezi M. Kadlčíkem a D. Stejskalem a za nimi číhajícím D. Vysloužilem. Nakonec se to podařilo a M. Kadlčíka jezdec D. Stejskal předjel, ale zastávky v boxech se M. Kadlčíkovi povedly lépe a rychleji a díky tomu se vrátil za T. Repíka, který ovšem v padesátémdruhém kole zajel potřetí a naposledy do boxů.

Po zastávkách bylo pořadí na prvních místech beze změny : D. Zeťák, P. Jankovič, D. Urban, P. Skopový, L. Chocholouš, A. Vajner, jen T. Repík se boxy propadl, ale zato měl nejčerstvější pneu , M. Kadlčík, D. Stejskal, D. Vysloužil, T. Repík, L. Šerbaum, J. Valášek.

Pomalu, ale jistě se sjížděla trojice M. Kadlčík, D. Stejskal, D. Vysloužil a přibližoval se T. Repík. Bylo více než jasné, že se schylovalo k pěkným a drsným soubojům.

V padesátémdevátém kole se opět D. Stejskal s vypětím všech sil dostal před M. Kadlčíka a do toho všeho se ještě museli ohlížet na jezdce předjíždějící o kolo (P. Skopový, L. Chocholouš). O kolo později M. Kadlčík se zkoušel vrátit na svou pozici, ale tento manévr nezvládl a souboj pokračoval dál. Jezdci si několikrát vyměnili pozice, v šedesátémtřetím kole D. Stejskal dělá chybu a předjíždí ho, jak M. Kadlčík, tak i D. Vysloužil a v těsném závěsu jede T. Repík.

V šedesátémpátém kole po chybce D. Vysložila se před něj dostávají D. Stejskal a T. Repík, který se už dávno pilně zapojil do těchto soubojů. Po pár zatáčkách po chybce D. Stejskala zkouší T. Repík převzít osmou pozici, přičemž dojde mezi vozy ke kontaktu a D. Stejskal je vystrčen na trávu, nezvládá svůj vůz a jen o vlásek míjí vůz D. Vysloužila.

Mimo jiné probíhá i interní souboj mezi P. Skopovým a L. Chocholoušem, ale vzhledem ke kvalitám obou jezdců a situaci, že oba jedou za stejný team, tento souboj byl takzvaně lichý.

V tomtéž kole, tedy jen dvě kola před cílem dělá chybu A. Vajner v předposlední zatáčce a rozbíjí svůj vůz o svodidla, zajíždí k mechanikům a ztrácí tak možnost na dobré umístění.

A jako by toho nebylo dost, T. Repík a D. Vysloužil se docvaknou na M. Kadlčíka, Repík má lepší výjezd z T9, zkouší předjetí, to se mu povedlo, ale Kadlčík v T11 to chce oplatit oba jsou delší na brzdy a toho všeho využívá D. Vysloužil a předjíždí oba v poslední zatáčce v posledním kole závodu.


Uf, neuvěřitelný závod, ne všem a ne vždy se povede si takto zazávodit. Děkuju všem zůčastněným, bylo to tvrdé, ale famozní a příště, pozor už tento víkend se těším ahoj!


Abych nezapoměl, závod na trati Winton motor raceway vyhrál D. Zeťák před P. Jankovičem a D. Urbanem.


Konečné pořadí : D. Zeťák, P. Jankovič, D. Urban, P. Skopový, L. Chocholouš, D. Vysloužil, T. Repík, M. Kadlčík, D. Stejskal, A. Vajner, L. Šerbaum, J. Valášek.

 

 

Komentáře   

 
+1 #1 Tomáš Repík 2015-05-04 01:12
Diky moc za supr report, rad jsem si zaspominal a dobry zavod. Jen doplnim ze zdanlivy utok na Adriana Vajnera utokem nebyl, prospal jsem brzdny bod a jen tak tak se mu vyhnul ;)
Citovat
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Forum V8 Supercars


  • Nejsou žádné příspěvky k zobrazení.

In the Stands Na tribunách

  • 85 guests
MPL Registrace: 478